درباره ما

در کشور ما شاید صدها شرکت نرم‌افزاری مشغول به فعالیت هستند. بی شک سطح فناوری، نحوه ارائه خدمات و کيفيت فرآورده‌ها و محصولات عاملی تعیین کننده در انتخاب یک شرکت برای ارائه خدمات است. با این‌حال باور داریم تمایز اصلی بین شرکت‌ها را دیدگاه آن‌ها و فلسفه وجوديشان تعیین می‌کند. فلسفه وجودی بهساد، پر قدرت، ساده و صمیمی است.

ما کیستیم؟

«بهساد»، سال ۱۳۸۱ به دنیا آمده است. یک شرکت نرم‌افزاری – مهندسی صنایع مثل خیلی شرکت‌های دیگر. به‌تر از بعضی شرکت‌ها و ضعیف‌تر از برخی دیگر!
این روزها بیش‌تر نرم افزار جامع آمار و اطلاعات می‌فروشیم و مشتریان بسیار معتبری در این زمینه داریم.
آن‌قدر موفقیت داشته‌ایم که یک شرکت شناخته شده بسیار موفق در صنعت و به خصوص در حوزه وزارت نیرو و یا نرم افزارهای آمار و مدیریت پروژه باشیم و آن قدر شکست خورده‌ایم که بی گدار به آب نزنیم و آبرویمان را خرج دو ریال پروژه و کار نکنیم. اما چه می‌شود کرد؟ انسان جایز الخطاست و ماهم مجموعه‌ای از انسان‌ها هستیم!
اگر پروژه بگیریم؛ به قیمت ضرر شدید هم که شده، آن را جمع می‌کنیم. اگر قرار بود فقط به پول فکر کنیم، شغل‌های بهتری از مهندسی در جامعه وجود داشت که سواد هم نیاز نداشت.
بی آن‌که بخواهیم تواضع به خرج دهیم باید بگوییم که در جذب نیرو وسواس داریم. (به‌ترین) دانش‌آموختگان دانشگا‌ه‌های خوب و معتبر را جذب می‌کنیم و با تنبلی و بی‌سوادی و بی‌مسئولیتی هیچ گاه آشتی نمی‌کنیم.
 

به کجا می‌رویم؟

بیش‌تر پیشرفت‌های بشری به وسیله سازمان‌ها به دست آمده است. سازمان، نوع متعالي حرکت به سوي اهداف است. هدف عالي بهساد، داشتن سهم موثر در بهبود زندگي سازمان‌هايي است که در جهت پيشرفت جامعه خود فعاليت مي‌کنند. ما می‌خواهیم سازمان‌ها به‌تر و راحت‌تر کار کنند. تصمیم‌های درست‌تری بگیرند و تنش‌های کاری کم‌تری داشته باشند.دوست داریم محدودیت جغرافیایی در مورد مشتریانمان نداشته باشیم. این را تنوع مشتریان فعلی نیر اثبات می‌کند. کسی چه می‌داند، اگر روزی به جای تمام ایران، از تمام دنیا هم مشتری داشته باشیم، به نهایت خواسته خود در این زمینه رسیده‌ایم.
از روز اول تا امروز و تا اطلاع ثانوی محدوده کاری ما در حوزه فناوری اطلاعات می‌باشد. سیستم‌های نرم‌افزاری تولید می‌کنیم و کمابیش آن‌ها را برای مشتریانمان سفارشی می‌کنیم. اگر ظرفیت داشته باشیم و کار هم جذاب باشد، شاید یک کار سفارشی کامل نیز قبول کنیم.
 

باورهای ما چيست؟

    يادگيري
یادگیری مستمر و پرهيز از روزمرگي و گم شدن در مشكلات زندگي هر روز، و در مقابل نگاه به افق‌هاي آينده از اصول فكري «بهساد» مي‌باشد.‌ «بهسادی‌ها» خوب مي دانند كه “‌زندگي چيزي نيست كه لب طاقچه عادت از ياد من و تو برود”. اگر یاد نگیریم، می‌میریم!
 راستگویی و صداقت
ما همیشه این نکته را در نظر داریم که هیچ گاه دروغ نگوییم. در تبلیغات خود بزرگنمایی نکنیم و در جلسات دمو در مقابل آشکار شدن اشکالات در برابر مشتریانی که می‌خواهند در مورد انتخاب ما تصمیم بگیرند، طفره نرویم. آیا تا به حال دروغ نگفته‌ایم؟ چرا ما پيش‌تر گاهی دروغ گفته‌ایم ولی سعی داریم که هیچ گاه این خصیصه بد را تکرار نکنیم.
 مشتریان
بهساد براي ايجاد ارزش از راه تغيير در سازمانها زندگي می‌کند. مشتريان «بهساد» سازمانهاي مختلفي هستند که دوست دارند بهتر زندگي کنند و خود را براي ايجاد تحولات ساختاري آماده کرده‌اند. برقراري روابطي صريح و صادقانه با جامعه اعم از مشتريان و ساير مردم كه به نحوي با شركت در ارتباط هستند و گسترش آن و رعايت اخلاق و صداقت مهمترين ارزش‌هايي مي‌باشند كه «بهساد» بايد بيش و پيش از دستيابي به سود تجاري، خود را پايبند به آن‌ها بداند.
 انضباط
انضباط شرط لازم براي تحقق رشد و ارائه خدمات مي‌باشد. وجود سيستم هاي تعاملي، قوانين اجتماعي مدون، فرآيندهاي برنامه ريزي و کنترل و اهميت بخشي به رويکردهاي مهندسي ، تلاشهاي منسجمي است که در «بهساد» براي دستيابي به اهداف و در راستاي توسعه انضباط گروهي صورت مي گيرد. با این حال اذعان می‌کنیم که تا ایده‌آل خود فاصله داریم.